Naujienos
Pažanga odontologijoje: mikroprotezavimas
2024 03 20Mikroprotezavimas – tai viena iš pažangiausių šiuolaikinės odontologijos technologijų, užtikrinančių dantų atkūrimą minimaliai arba visai jų nešlifuojant, išsaugant gretimus audinius sveikus. Šios procedūros metu naudojamos restauracijos (pavyzdžiui, laminatės, užklotai, įklotai) suteikia galimybę susigrąžinti tiek krūminių, tiek priekinių dantų struktūrą, o kartu su tuo ir šypsenos estetiką, pasitikėjimą savimi.
Kada atliekamas dantų mikroprotezavimas?
Turint endodontiškai gydytus dantis arba plombas, dengiančias didžiąją dalį audinių paviršiaus, dažniausiai rekomenduojama atlikti mikroprotezavimą – ši procedūra užkerta kelią galimiems skilimams naudojant šiuolaikines medžiagas, kurios savo sudėtimi yra panašios į natūralų žmogaus emalį. Specialistų teigimu, kreipusis laiku tai padeda išsaugoti gyvą dantį netgi tuo atveju, jeigu sveikų kietųjų audinių nėra daug likę.
Mikroprotezavimo ypatybės
Vienas iš pagrindinių mikroprotezavimo privalumų yra restauracijos, kurios tiksliai atkartoja danties anatomiją ir estetiką, garantuoja ilgaamžiškumą bei biologinį suderinamumą. Siekiant paties geriausio rezultato, procedūros metu naudojama izoliacinė sistema – koferdamas, o vėliau paruošiami keraminiai paviršiai bei cementas, skirtas restauracijų tvirtinimui. Be to, skirtingai nei vainikėliai, mikroprotezai dantis uždengia tik 2–3 mm nuo kramtomosios briaunos.
Svarstant, ką pasirinkti – vainikėlį, plombą ar mikroprotezą, rekomenduojama atsižvelgti į tokius veiksnius, kaip gamybos laikas/kaina. Kaip rodo praktika, dėl laiko stokos bei finansinių sumetimų pacientai renkasi plombavimą, tačiau mikroprotezavimas apsaugo nuo didesnių išlaidų ateityje (pavyzdžiui, skilusio danties šalinimo ir implantacijos).
Svarstote atkurti dantų audinius, tačiau nežinote, kurį metodą pasirinkti? Registruokitės pirminei konsultacijai „Antakalnio stomatologijos centre“, kuriame įvertinę Jūsų burnos ertmės būklę pateiksime patį priimtiniausią problemos sprendimo būdą. Laukiame Jūsų!