Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas

Vaikams pirmiausia sudygsta pieniniai dantukai (maždaug nuo 6 mėn.), kurie vėliau, nuo 5-ių iki 14 metų, keičiasi į nuolatinius.

Daug tėvelių iki šiol mano, kad pieninių dantukų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris. Anaiptol, labai svarbu suprasti, kad gilumoje po pieniniu dantuku, tame pačiame kaule, yra įsitaisiusi nuolatinio dantuko užuomazga. Taigi, jei sugenda ar supūliuoja pieninis dantukas, taip pat nukenčia ir po juo esantis nuolatinis dantukas. Vėliau bus pakitusi nuolatinio danties spalva, gali atsirasti dėmelių, paviršiaus nelygumų. Jiems dygstant gali kilti įvairios problemos.

Kai ima skaudėti laiku nesugydytas dantukas, vaikas patiria didelį stresą, atsiranda dantų gydymo baimė. Beje, reikia suprasti, kad pūliuojantis pieninis dantukas yra infekcijos židinys. Tai silpnina visą organizmą, nualina imuninę sistemą, nes organizmas privalo nuolatos kovoti su infekcija. Vaikas tampa irzlus, kartojasi dažnos slogos, peršalimai ir panašiai. Taigi – pieninius dantukus gydyti BŪTINA.
Šiais laikais gydymas yra visai neskausmingas, todėl tikrai nesukels mažyliui blogų prisiminimų. Su vaiku visą laiką bendraujame. Būsimą adatos dūrio vietą mes patepame nuskausminančiu geliu, kvepiančiu vaisiais. Ir tik po to nuskausminame naujausiais saugiais anestetikais. Išvalę ėduonies ertmę, dantukus atstatome įvairių spalvų plombomis, todėl vaikams visas vizitas yra lyg žaidimas. Vėliau jie patys noriai rūpinasi, kad nebūtų juodų skylučių.

Pasistenkime kartu, kad mūsų vaikučiai augtų sveiki ir linksmi.

Fluoro aplikacijos

Ankstyvoji dantų profilaktika atliekama naudojant fluoro aplikacijos. Fluoro žele tik vieną minutę apgaubusi dantukus, apsaugo juos nuo ėduonies 3-4 mėnesius. Vaikų dantys labai jautrūs, todėl sukurta naujos kartos profilaktinė priemonė – fluoro aplikacijos. Tereikia vieną minutę palaikyti fluoro žele ir vaikų dantys nuo ėduonies bus apsaugoti 3–4 mėnesius.

Silantai

Pirmieji krūminiai dantys išdygsta 5-6 gyvenimo metais. Stomatologai pataria krūminių dantų vainiko vageles hermetizuoti, t.y. užlieti silantais. Naujos kartos silantuose yra fluoro, kuris padeda ilgiau apsaugoti dantis nuo ėduonies. Silantas saugo danties vageles nuo bakterijų bei mikroorganizmų ir veikia kaip fluorą išskirianti medžiaga.

Linksmos ir spalvingos plombos

Mažieji pacientai drąsiai renkasi žaismingas, spalvotas plombas. Jos naudojamos plombos tik pienininių dantų plombavimui. Tai išties novatoriškas požiūris į vaiko dantų higieną.