Endodontija

Endodontija

Endodontija – danties šaknies kanalų gydymas ir plombavimas.

Danties viduje esanti ertmė, kurią užpildo audinys, vadinamas pulpa, yra puiki vieta kauptis mikroorganizmams, jei tik danties pulpa žūva. Kol danties pulpa yra gyvybinga, ji gali kovoti su infekcija, kadangi organizmas per kraujotaką turi galimybę nusiųsti į pažeidimo vietą su infekcija kovojančių ląstelių, tačiau pulpai žuvus ir kraujotakai išnykus, tokia galimybė dingsta.

Kai infekcija pasiekia pulpą, kanalų gydymas yra būtinas. Dantis pasidaro skausmingas, jautrus šalčiui ar karščiui, prasidėjus uždegiminiam procesui gali būti patinimas. Tuomet kanalai turi būti gydomi, siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį. Ištobulinus endodontinio gydymo metodus dantys šalinami vis rečiau.
Dantų kanalų gydymas – tai pulpos pašalinimas iš kanalų, jų išplatinimas ir išvalymas. Pulpą sudaro dantį maitinančios kraujagyslės ir nervai, kitaip tariant, danties minkštimas, arba tiesiog nervas. Išvalyti ir išplatinti kanalai yra užpildomi specialia plombine medžiaga. Užpildymui naudojami gutaperčos kaiščiai su rišamąja medžiaga syleriu.

Kartais, dėl nepakankamos rentgeno diagnostikos, šaknų kanalų endodontinis gydymas gali būti atliktas nekokybiškai, tuomet tenka juos pergydyti. Tenka pašalinti iš kanalo jame esančią plombinę medžiagą, po to jį užpildyti iš naujo. Tai yra ypač svarbu kai dantis ruošiamas protezavimui: bus gaminamas porceliano vainikėlis ar juo labiau jungiamas į tiltinį protezą.

Mūsų klinikoje kanalų mechaniniam išvalymui naudojami mašininiai endodontiniai instrumentai, pagaminti pagal Anatominę Endodontinę Technologiją (AET), tai leidžia išvalyti kanalą pagal jo anatominę formą.